Pieteikties Pieteikties Pieteikties

Kā izvēlēties atbilstošu hostingu

Mājas lapas lietošanas ērtums ir lielā mērā atkarīgs no izvēlētā uzturētāja, kā arī hostinga pakalpojumiem, kas ietilpst uzturētāja piedāvātajā paketē. Ja nelielas mājas lapas uzturēšanai izvēlētā pakete ir ar lielu cietā diska vietu, visticamāk nāksies pārmaksāt par pakalpojumiem, kas nemaz nav nepieciešami. Savukārt, izvēloties hostinga paketi, balstoties tikai un vienīgi uz izmaksām, var gadīties, ka mājas lapa pārstās darboties, ja apmeklētāju skaits būs liels, tā atbaidot apmeklētājus un pasliktinot meklēšanas rīku rezultātus.

1. Kam nepieciešama mājas lapas hostings?

Tas kādu hostinga uzņēmumu izvēlēties, ir pilnībā atkarīgs no mājas lapas vajadzībām. Daži uzturētāji piedāvā dalīto hostingu, kas piemērots mazākām vietnēm ar nelielu apmeklētāju skaitu, kamēr citi koncentrējas uz tiešo hostingu, kas piemērots iepirkšanās mājas lapām un lieliem multimediju blogiem. Cena parasti ir atkarīga no uzglabāto datu apjoma, tīkla ātrdarbību un dažādiem tehniskajiem aspektiem, piemēram, programmēšanas valodām. Jebkura laba hostinga uzņēmuma tehniskā atbalsta komanda palīdzēs izvēlēties visefektīvāko un budžetam draudzīgāko risinājumu.

2. Uzglabāto datu apjoms

Mājas lapu uzturēšanas paketēs parasti norādīts maksimālais uzglabājamo datu apjoms. Kad tas pārsniegts, klientu informē par vajadzību papildināt pakalpojumu paketi vai veikt papildus samaksu par katru patērēto gigabaitu. Sākotnējais datu apjoms, kas piedāvāts uzturēšanas paketē nav svarīgs, ja vien hostinga uzņēmums nodrošina iespēju to viegli papildināt. Tas ļauj mājas lapai dabiski attīstīties un, pieaugot prasībām, ievietot vairāk teksta un multimēdiju satura. Veiksmīga uzturēšanas pakete attīstās reizē ar uzņēmumu, nodrošina darbaspēju un nekavē lapas darbību.

3. Kāds joslas platums man nepieciešams?

Nepieciešamo joslas platumu noteikt ir daudz grūtāk nekā paredzēt datu apjomu, jo lapas apmeklētāju skaitu nav iespējams noteikt pirms lapas palaišanas. Arī šajā jomā pakāpeniskums ir ļoti svarīgs. Izvēlieties hostinga kompāniju, kas ļauj pēc vēlēšanās palielināt joslas platumu un instalēt programmu kā Google Analytics, kas palīdz sekot vietnes apmeklētāju skaitam. Tas palīdzēs noteikt, vai nepieciešams lielāks joslas plašums.

4. Vai uzņēmums ir drošs un uzticams?

Bieži tiek uzskatīts, ka lapas hostinga drošums ir būtisks tikai interneta veikaliem. Patiesībā drošība ir ārkārtīgi svarīga pat tad, ja vietnē netiek pārdoti produkti vai pakalpojumi. Pietiek ar vienu hakeri, lai izārdītu nedrošu vietni, bloķējot vietnes darbību, izdzēšot dublētos datus un liekot tērēt naudu un resursus. Izvēlieties hostinga kompāniju ar vismaz 128 bitu SSL šifrējumu, kā arī SFTP (drošu datu pārsūtīšanas protokolu), ja plānots piedāvāt lejupielādēt failus. Pajautājiet potenciālajam lapas uzturētājam kāda ir piedāvātā rezerves kopiju politika: vai vietne tiek automātiski dublēta? Cik bieži tas tiek darīts? Cik ilgi tiek glabāti dublētie dati?

5. Kontroles paneļi

Kontroles vai vadības paneļi ļauj pārvaldīt vietni vai vairākas vietnes, izmantojot intuitīvu saskarni. cPanel VPS Hosting ir viens no labākajiem kontroles paneļu risinājumiem, jo tas ļauj grafiski konfigurēt kontroles paneļus, kas saistīti ar drošību, domēniem, datubāzēm, failiem un žurnāliem virtuālā vidē. cPanel pakalpojumi parasti tiek iekļauti komerciālās hostinga paketēs.

6. Drošība e-veikaliem

Ja plānojat atvērt komerciālu vietni, apsveriet iespēju izvēlēties uzturēšanas uzņēmumu, kas piedāvā izmantot HTTPS domēna nosaukumu, standarta HTTP vietā. HTTPS piedāvā papildus kriptešanu, kas novērš hakeru uzbrukumus, kas var pārtvert svarīgus datus un sabojāt vietnes reputāciju. Lai gan ieteicams izvēlēties uzturētājus, kas piedāvā HTTPS, šī drošības pasākuma efektivitāte ir daļēji atkarīga no gala lietotāja tīkla pārlūka iestatījumiem.

7. Tīkla programmēšanas valodu atbalsts

Dažādi hostingi atbalsta dažādas tīkla programmēšanas valodas, piemēram, Ruby, Perl un PHP. Perl ir ārkārtīgi daudzpusīga un efektīva, taču daudzi programmētāji to nevērtē augstu tās lietojamības un lasāmības dēļ. Ruby kods ir daudz tīrāks, taču mazāk efektīvs, it īpaši, ja pazīstama OPP (uz objektu vērsta programmēšana). PHP sniedz daudz priekšrocību, piemēram, tīru, lasāmu kodu un iespēju efektīvi veidot tīkla aplikācijas. Tomēr izvēle galu galā ir atkarīga no tā, kuru valodu izvēlējusies tava programmēšanas komanda.

8. .htaccess konfigurācija

.htaccess ir konfigurācijas fails, kas ļauj manuāli ignorēt uzturētāja servera konfigurāciju. .htaccess failus iespējams konfigurēt, lai paveiktu vairākus tehniskus uzdevumus, piemēram:

  • izveidot ar paroli aizsargātus direktorijas;
  • uzstādīt individuālas 404 lapas;
  • mainīt noklusēto lapu;
  • bloķēt atsevišķus botus

.htaccess konfigurācija ir standarta pakalpojums, ko piedāvā lielākā daļa hostinga kompānijas, lai gan bezmaksas hostingā, šis pakalpojums parasti netiek iekļauts.

9. Klientu atbalsts

Ir svarīgi izvēlēties lapas hostingu, kas nodrošina plašu klientu atbalstu ar čata, e-pasta un telefona palīdzību. Ja tavas mājas lapas darbība negaidīti pārtrūks, ir svarīgi, lai būtu iespējams nekavējoties sazināties ar lapas uzturētājiem un saņemt problēmas risinājumu 12 stundu laikā vai ātrāk. Labi mājas lapu hostinga uzņēmumi savās hostinga paketēs ietver bezmaksas klientu atbalstu. Ja par klientu atbalstu tiek pieprasīta papildu samaksa vai problēmu gadījumā ar uzņēmumu nav iespējams sazināties, būtu lietderīgi apsvērt pāreju pie cita pakalpojumu sniedzēja.