Pieteikties Pieteikties Pieteikties

Bezmaksas hostings: jā vai nē?

Ja nopietni apsverat iespēju nodarboties ar uzņēmējdarbību internetā, tad jums jāturas pa gabalu no bezmaksas hostinga uzturēšanas pakalpojumu sniedzējiem. Minēsim svarīgākos argumentus:

  1. Jums nebūs nekādu garantiju par vietnes darbību. Ja pakalpojumi ir bez maksas, nav garantiju par lapas darbspējas laiku. Pakalpojumu sniedzēji var bez brīdinājuma uzsākt lapas uzlabošanu. Ja jūsu mājas lapa ir jūsu ienākumu avots, tas var radīt ievērojamus zaudējumus. Ja jūsu vietne nav pieejama, jūs nevarat gūt nekādus ienākumus, taču zaudējumus neviens nekompensēs.
  2. Maz iespēju. Bezmaksas hostinga pakalpojumu sniedzējiem nav daudz iniciatīvas atjaunot to izmantoto aparatūru un programmatūru. Tā rezultātā jums būs pieejams mazāk iespēju. Piemēram, izvēloties maksas hostingu, jums būtu brīva pieeja lietotājam draudzīgam kontroles panelim.
  3. Vājš klientu atbalsts. Klientu atbalsts ir ārkārtīgi nozīmīgs. Ja jūsu mājas lapai rodas problēma, jums vajadzīgs kāds, kas var jums palīdzēt. Parasti jums jāiesniedz ziņojums un 24 stundā saņemsiet atbildi. Labākie uzņēmumi piedāvā čatu tiešsaistē – sazināties iespējams nekavējoties. Uzņēmumam, kas piedāvā bezmaksas hostinga pakalpojumus, nav iespējams piedāvāt šādu iespēju. Ja kaut kas noiet griezi, jūs varat nosūtīt e-pastu, taču nav garantijas, ka saņemsiet atbildi.
  4. Nestabili dalītie servisi. Tā kā hostings ir bez maksas, šādu uzņēmumu serverus izmanto simtiem lietotāju, no kuriem daži izmanto pieejamos resursus negodīgi. Tādēļ nav nekāds pārsteigums, ja reizēm bezmaksas hostinga serveri uz laiku pārtrauc darbību pārāk lielas slodzes dēļ.
  5. Slēgšana bez brīdinājuma. Šis ir vissliktākais bezmaksas hostinga aspekts. Ja kāda iemesla dēļ palaidīsiet garām brīdinājuma e-pastu, jūsu mājas lapa var tikt slēgta bez iepriekšēja brīdinājuma.

Šo iemeslu dēļ, centieties izvairīties no bezmaksas hostinga, ja savu uzņēmumu uztverat nopietni. Pat dalīta maksa par uzturēšanu ir labāka nekā bezmaksas serveri. Dalītā uzturēšana maksā mazāk kā 3 Eur mēnesī.