Pieteikties Pieteikties Pieteikties

Mājas lapas uzturēšana

Meklējot labu mājas lapas uzturētāju, jāņem vērā daudz svarīgu aspektu, taču vissvarīgākais ir meklēt uzturētāju, kas nodrošina garantētu darbspējas laiku. Ieteicams izvēlēties uzturētāju, kam ir labas atsauksmes un tu varētu būt drošs, ka mājas lapa darbosies visu laiku. Ja uzturētājs nevar sniegt vismaz 99% garantiju, es pat neapsvērtu sadarbību ar šādu uzņēmumu.
Manuprāt, liela nozīme ir arī klientu apkalpošanai. Kādas iespējas uzturētājs piedāvā? Vai vari sazināties ar uzturētāju jebkurā laikā, septiņas dienas nedēļā un brīvdienās? Vai pieejams čats tiešsaistē ar kādu no pārstāvjiem? Ko par šo uzņēmumu saka tā klienti? Apjautājies un noskaidro, ar kādiem uzturētājiem sadarbojas citi cilvēki un vai viņi ir apmierināti.
Tāpat svarīga ir cena – atceries, ka lielākā daļa šādu uzņēmumu piedāvā līdzīgas cenas. Vismaz uzņēmumi ir labu reputāciju.

Cik tas izmaksās

Dalītais hostings parast izmaksā 3 – 5 Eur mēnesī, bet vietnēm ar lielu apmeklētāju skaitu, kam nepieciešams virtuāls serveris vai servera noma, izmaksas parasti ir lielākas.

Dalītais hostings vs Virtuāls serveris vs Servera noma

Dalītais hostings nozīmē, ka vairākas mājas lapas atrodas uz viena servera. Ja izvēlēts dalītais hostings, mājas lapa atrodas uz viena servera ar simtiem citu mājas lapu. Dalītais hostings ir piemērots blogiem un nelielu uzņēmumu mājas lapām, kurām nav daudz apmeklētāju un kas neizmanto pārāk daudz resursu. Dalītais hostings parasti ir daudz lētāks nekā virtuālais serveris vai servera noma.
Virtuālais serveris (VPS) nozīmē, ka noteikta daļa servera resursu tiek piešķirta tikai viena domēna lietošanai. VPS hostings ir kā dalītā un servera nomas krustojums, jo atšķirībā no dalītā hostings, šajā gadījumā mājas lapai tiek veltīts noteikts resursu daudzums.
Servera noma nozīmē, ka mājas lapai ir paredzēts atsevišķs serveris un tas nav jādala ne ar vienu citu. Tas nozīmē, ka servera resursi netiek sadalīti starp vairākiem klientiem – praktiski viss serveris un ar to saistītie resursi tiek nodoti klienta rīcībā.

Mājas lapu uzturēšanas terminoloģija

Joslas platums

Joslas platumu nosaka lietotāju skaits. Mājas lapām, kurām nav daudz lietotāju, nepieciešams mazāks joslas platums, jo lapai vienlaikus centīsies piekļūt mazāks skaits lietotāju.

Diska vieta

Diska vieta ir vieta, kas atvēlēta mājas lapas failu glabāšanai. Lielākā daļa uzturētāju piedāvās vairāk diska vietas, nekā tev nepieciešams, taču arī tam ir jāpievērš uzmanība. Ja plāno uzglabāt daudz attēlu, video, mp3 ierakstu u.c. failu, diska vieta ātri vien aizpildīsies.

Kontroles panelis

Kontroles panelis ļauj kontrolēt tādas iespējas, kā e-pasta adrešu izveide, apakšdomēnu pievienošana savam kontam, WordPress un citu platformu instalēšana. Daudz populāru uzturētāju izmanto cPanel lietojumprogrammas, kas ir draudzīgas lietotājam.

Vienkāršas instalācijas

Meklējot lapas uzturētāju, vari sastapties ar terminu 1 Click Script Install. Labs mājas lapas uzturētājs nodrošinās iespēju instalēt tādas vietnes kā WordPress ar pāris peles klikšķiem, izmantojot programmas kā Fantastico.

Ko es ieteiktu izvēlēties par mājas lapas uzturētāju?

Izmantoju AreaIT un iesaku šo uzņēmumu visiem saviem klientiem. AreaIT piedāvā visus trīs mājas lapu uzturēšanas veidus un elastīgas cenas. Tāpat uzņēmums piedāvā 99,9% darbaspēju, klientu atbalstu 24/7, čatu tiešsaistē un vienkāršas instalācijas.