Pieteikties Pieteikties Pieteikties

Domēnu reģistrācija

Uzskaitīsim svarīgākos ieteikumus par domēna nosaukumu izvēli uzņēmuma mājas lapai vai jaunam blogam. Zemāk apkopoti 12 padomi, kas ir neatsverami, izvēloties atbilstošu domēna nosaukumu.

 1. Izvēlieties 5 atslēgas vārdus. Sākot meklēt domēna nosaukumu, ir noderīgi izvēlēties 5 vārdus vai frāzes, kas vislabāk aprakstītu jums nepieciešamo domēnu. Kad saraksts gatavs, pievienojiet tam priedēkļus un piedēkļus, kas palīdzēs nonākt pie īstā nosaukuma. Piemēram, ja veidojat ar aizdevumiem saistītu domēnu, sāciet ar tādiem vārdiem kā "aizdevums, finanses, hipotēka, procentu likme, maksājums" un apspēlējiet tos, līdz atrodat īsto.
 2. Padariet savu domēnu unikālu. Ja jūsu mājas lapu iespējams sajaukt ar kādu populāru vietni, kas jau pieder kādam citam, tā būs īsta katastrofa. Tāpēc nekad neizvēlieties domēna vārdus, kas faktiski ir jau pastāvoša domēna nosaukuma versija daudzskaitlī, ar defisi vai citādu rakstību.
 3. Pārliecinieties, ka nosaukumu ir viegli uzrakstīt. Ja domēna nosaukuma pareizai uzrakstīšanai jāpievērš īpaša uzmanība, jo tam ir īpaša rakstība, tas ir garš, vai ietver neiegaumējamus vārdus vai skaņas, jūs zaudēsiet labu daļu mārketinga vērtības. Lietojamības eksperti nemitīgi atgādina, cik svarīgi ir izmantot viegli drukājamus burtus un izvairieties lietot ne latviešu valodā sastopamos burtus (q, x, w un y)
 4. Jo nosaukums īsāks, jo labāk. Īsus nosaukumus ir viegli uzrakstīt un viegli atcerēties. Tie arī labāk izskatās uz vizītkartēm un citos mēdijos.
 5. Pārliecinieties, ka to ir viegli atcerēties. Atcerieties, ka gan mutvārdu mārketings, gan ar nozari saistītā meklēšana lielā mērā balstās uz to, cik viegli atcerēties domēna nosaukumu. Jūs taču nevēlaties būt tas uzņēmums, par ko visi vienmēr aizmirst pastāstīt draugiem, jo nevar atcerēties tā nosaukumu?
 6. Neizmantojiet domu zīmes un skaitļus. Domu zīmes un skaitļi neļauj precīzi verbāli nosaukt jūsu domēnu, kā arī atcerēties vai drukāt to. Tāpat neiesaku izmantot nosaukumā ar vārdiem rakstītus ciparus vai romiešu skaitļus.
 7. Nesekojiet jaunākajām tendencēm. Māja slapu nosaukumi, kas balstīti uz dīvainiem, neparezi uzrakstītiem vārdiem, vairākām domuzīmēm vai garlaicīgiem īpašības vārdiem (labākais, lētākais) ne vienmēr būs tā labākā izvēle. Šis nav dzelžains noteikums, taču ir diezgan droši, ja kaut ko dara visi, tas neder nekam. Paskatieties kaut vai cik daudz uzņēmumu nosaukti „AAA ....x” pēdējo 50 gadu laikā, lai telefonu grāmatā nokļūtu pirmiem.
 8. Nepārkāpiet autortiesības. Šī kļūda parasti netiek pieļauta pārāk biežu, taču tā var iznīcināt lielisku domēnu un lielisku uzņēmumu. Pārliecinieties, ka ar savas vietnes nosaukumu nepārkāpiet autortiesības.
 9. Radiet unikālu zīmolu. Izmantojot unikālu vārdu, varat lieliski radīt pievienoto vērtību sava domēna nosaukumam. Zīmols ir kas vairāk kā vārdu kombinācija un tieši tādēļ tādi nosaukumi kā svaiguzieduveikals.lv vai atriekreditiinterneta.lv nav tik saistoši kā ziedulaiks.lv. Arī WEBdizaini ir labs piemērs - "WEB" skaidro, kādā nozarē uzņēmums darbojas, bet "dizaini" saistās ar dizainu.
 10. Ļaujiet minēt. Tiklīdz kāds pirmo reizi izdzird jūsu domēna nosaukumu, cilvēkam jāspēj nekavējoties precīzi uzminēt, kas lapā varētu būt atrodams. Labi piemēri ir Hotmail.com vai Gmail.com. Tādi domēni kā Youtube vai Amazon.com prasa daudz vairāk reklāmas, jo to nosaukumi nav intuitīvi.
 11. Izvēlieties vienīgi .lv domēnus. Ja jums nav svarīgs zīmols un tā atpazīstamība, par šo punktu varat neuztraukties. Tomēr, ja vēlaties, lai jūsu lapa būtu veiksmīga ilgtermiņā, visi šie elementi būtu jāņem vērā un, lai gan apmeklētāju novirzīšanai uz .com vai .eu domēnu nav ne vainas, .lv domēna īpašumtiesības ir ļoti svarīgas. Izņemot cilvēkus ar plašākām zināšanām par tehnoloģijām, lielākā daļa interneta lietotāju automātiski pieņem, ka pastāv vienīgi .lv lapas – neriskējiet zaudēt šos apmeklētājus.
 12. Izmantojiet Ajax domēna vārdu atlases rīku. Mājas lapas kā AJAXWhois un Domjax ļauj ārkārtīgi viegli noteikt vai konkrēts domēna nosaukums ir vēl pieejams – tikai atcerieties, ka jums tas nav jāiegādājas tieši caur šīm mājas lapām. Pārliecinieties, ka nosaukums ir pieejams un reģistrējiet to, kur vēlaties.
LV domēns 12.10 EUR gadā